Výrobci

Reklama

JAK ZAČÍT S VÝUKOU


Pokud chcete v dítěti vypěstovat lásku k hudbě začtěte již v raném věku. Můžete začít již ve chvíli, kdy dokáže udržet hudební nástroj v ručičce. Výhody tohoto prvního kontaktu s hudebními nástroji jsou nesmírné. Neznamená to, ihned začít nakupovat drahé hudební nástroje. Pro takto malé děti jsou k dispozici rytmické nástroje jako shakery, ruční bubínky,  ozvučná dřívka, v pozdějším věku metalofony, xylofony a metalofonová piana. Můžete si spolu zpívat a přehrávat jeho oblíbené písničky. Toto první seznamování s hudbou pomáhá dětem získat smysl pro rytmus a usnadňuje přechod ke hře na opravdový hudební nástroj. Odstraňuje počáteční strach z výuky.


Správný čas pro zahájení vážné výuky je mezi 4 a 6 rokem. Dítě musí mít schopnost učit se, mít rozvinutou koordinaci oko-ruka a musí vydržet v klidu sedět.  Na začátku na dítě netlačte, aby cvičilo. Později budete mít spoustu času mu kazit lásku k hudbě, až ho budete nutit hrát čtyři hodiny denněJ:) . Nechte je, ať si hraje, kdy samo chce. Začnete na pěti minutách a postupně cvičení prodlužujte. Hra ho musí bavit. Ujistěte se, že má dítě opravdu rádo svého učitele. Pokud tomu tak není, vyměňte ho.


Pokud chce rodič počkat a zahájit výuku až v pozdějším věku 9-10let, mělo by být přihlédnuto k přáním dítěte a jeho schopnostem. V tomto věku může hrát prakticky na jakýkoliv hudební nástroj.


Neočekávejte, že Vám vyroste virtuóz. Takto nadaných děti, je jen málo. Vždyť přece stačí, když se hudba stane jeho koníčkem:).


DomůDomů

Košík  

(prázdný)

Hledat

Novinky

No new products at this time

Reklama