Výrobci

Reklama

 

VÝBĚR HUDEBNÍHO NÁSTROJE


Při výběru hudebního nástroje pro Vaši ratolest Vám rádi poradíme.

 

Námi uvedený údaj „Doporučený věk“ je údaj, který udává věk od kdy, je teoreticky dítě schopnost daný nástroj používat, s ohledem na velikost nástroje a  zvládnout, alespoň v základech techniku hraní. Při výběru nástroje je potřeba vzít v úvahu nejen věk, tělesnou stavbu dítěte, ale i jeho tělesné a duševní schopnosti.

V naší nabídce naleznete pouze originální hudební nástroje. Nejedná se o hračky pro děti!!

Malé děti nenechávejte s nástroji bez dozoru. Při jejich rozbití by mohlo dojít k spolknutí malých součástí.

 

Orientační třídění hudebních nástrojů:

  • Bubínky, shakery, ozvučná dřívka, wood blocky a různé klepače  jsou vhodné pro děti od jednoho roku. Již v tomto věku si začínají děti vytvářet smysl pro rytmus.
  • Xylofony, metalofony, metalofonová pianka, tamburíny, zvonky mohou udělat radost dětem od dvou let.
  • Triangly, činelky, marakasy, kastaněty, rolničky, guira aj.  mohou zvládnout děti ve třech letech.
  • Flétničky  jsou často doporučovány jako  nástroj,  pro úplně nejmenší děti. Lze s nimi začít, jakmile se dítě zvládne svými prstíky překrýt dírky cca ve 3letech. Běžněji se používají flétny s barokním laděním. Pro menší děti jsou vhodnější plastové jednodílné flétny, které jsou odolnější a nelze je rozebírat a lze je vymýt vodou.
  • Housle – s housličkami je možné začít již od čtyř let, ale realističtější je šestý rok dítěte.
  • Kytary-  nejmenší kytary jsou vyráběny pro děti od čtyř let.
  • Klavír nebo keyboard – s výukou na piano je možné začít již v předškolním věku cca 4-5let.
  • Dechové a žesťové  nástroje- s těmito nástroji není vhodné začínat pokud má dítě ještě mléčné zuby

 

 

Pokud se chcete výběru chcete věnovat detailněji, doporučujeme prostudovat zajímavou publikaci Hudební nástroj a naše dítě - vyberte svému dítěti nejvhodnější nástroj od Atah Ben-Tovim a Douglase Boyda.


Hudební nástroj a naše dítěKniha, která Vám poradí, jak svému dítěti vybrat ten nejvhodnější hudební nástroj. Krok za krokem vedou autoři této knihy rodiče k výběru správného hudebního nástroje pro jejich dítě. Vycházejí z psychologického předpokladu, že hudba napomáhá dítěti nejen k vlastnímu uspokojení, ale i k podpoře sociálních dovedností. Provozování hudby je zároveň velmi vhodným doplňkem k rozvíjení synapsí pravé hemisféry mozku, protože levá hemisféra je v našem kulturním prostředí přetěžována hromaděním faktů a informací.

Dalším předpokladem autorů je, že pro každé dítě je vhodný jiný druh nástroje, a to podle toho, k jakému druhu hudby tíhne a jaké má k určitému instrumentu fyzické i psychické předpoklady. Zásadní chybou je nutit dítě hrát na nástroj, který mu "vymyslí" rodiče, což většinou končí po dvou třech letech vynucené docházky do ZUŠ. Kniha obsahuje řadu testů, které rodičům pomohou s výběrem nástroje, a podrobné popisy vhodnosti jednotlivých nástrojů. Kniha je určena rodičům dětí ve věku od 5 do 14 let.


DomůDomů

Košík  

(prázdný)

Hledat

Novinky

No new products at this time

Reklama